Pozornosť, prosím

Autor: Katarína Kasalová | 27.5.2013 o 6:39 | Karma článku: 9,33 | Prečítané:  625x

Poďme si vyhrnúť rukávy - "Let's roll up our sleeves". A skúsme tak, ako len vieme - "Let's try our best" prečítať tento blog bez klikania mimo. Možno sa pýtate prečo, hneď vám odpoviem.

V jednej štúdii som sa dočítala to, čo nám stále hovorili rodičia, keď sme sa učili pri zapnutej "telke". A to, že 65% času sa pri učení venujeme iným činnostiam. Naša pozornosť uletí inam - "our attention drifts".

Takéto robenie všetkého naraz - "multitasking" vôbec nefunguje, alebo respektíve zaberá príliš veľa času - "it takes up too much time".

Čo s tým robiť? Vedci vyskúšali vynútenie pozornosti takzvaným "marshmallow testom" - ak vydržíte dočítať tento blog bez prerušenia, odmeňte sa, napríklad tým, že si potom pozriete nejaké vtipné video. Vraj to funguje.

Sústredíte sa? Výborne! Pretože sa teraz pozrieme na rozdiely v niektorých slovách a časté chyby.

Napríklad, keď chcú ľudia povedať, že niekto dobre varí, hovorí sa to takto: "he is a good cook." Nie, "cooker", lebo to znamená "varič alebo sporák".

Možno vám je tento ďalší rozdiel "jasný ako facka" - "as clear as day", ale tak pre istotu: "when" je "kedy alebo keď" a "if" je "ak", nepoužívame ho s časom tak ako "when", skôr použijeme "if" keď je niečo podmienené niečím iným.

"Rise vs. raise" - "stúpať vs. zdvihnúť" význam týchto slov je veľmi podobný, ale používajú sa inak. "Rise" sa nepoužíva s predmetom. To znamená, že môžme povedať, "I watch the moon rise." - "Sledujem východ mesiaca." Ale keď chceme použiť "raise", musí za ním nasledovať predmet. Takto, "I raised my head to look at them." - "Zdvihla som hlavu, aby som sa na nich pozrela."

Viem, že tieto rozdiely sú niekedy dosť otravné, ale "musíme sa nad ne povzniesť" - "we must rise above them", "ak chceme napredovať" - "if we want to make progress."

 

 

Popis k obrázku: Sústreď sa. Len sa sústreď.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?