6 krokov ako dodržať predsavzatia

Autor: Katarína Kasalová | 20.1.2014 o 7:34 | (upravené 20.1.2014 o 7:43) Karma článku: 5,11 | Prečítané:  823x

“Koľko novoročných predsavzatí ste už porušili?” - “How many New Year's resolutions have you broken already?” Ak ste vytrvalí a odhodlaní “držať sa ich” - “to stick to them”, gratulujem! Možno aj to, že čítate tento blog, je “prejav vašej odhodlanosti” - “a sign of your determination”. Podľa prieskumov si 45% ľudí dáva predsavzatia. Ak je vašim cieľom zlepšenie sa alebo vzdelávanie, “patríte medzi” - “belong among” 47% populácie.

Ak chcete žiť zdravšie, no práve ste  si dali na obed rezeň, možno ste medzi 71% ľuďmi, ktorých nadšenie “opadne” - “fizzles out” už po dvoch týždňoch.

Ale vráťme sa trošku k najbežnejšiemu predsavzatiu, ako by ste povedali, že “sa už dva týždne snažíte nejesť chlieb?” Ak ste si povedali, že takto: “I've been trying to cut out bread for two weeks.” Ak áno, “ste na správnej ceste” - “you're on the right track”.

 

Tu je zopár tipov, ako to zvládnuť:

- “buďte konkrétni” - “be specific” - “namiesto” - “instead of” rozhodnutia chcem sa zlepšiť v angličtine, si povedzte ako to spravíte. Napríklad si prečítajte jeden krátky článok denne. Alebo ma už konečne oslovte.

 

- “zapíšte si ich” - “write them down” - takto dáte predsavzatiam formu, a “pripíšte si malé zvládnuteľné kroky, ktoré vás privedú k ich splneniu” - “include small, manageable steps that will lead you to meeting them”.

 

- “zožeňte si pomoc” - “get support” - ľahšie “ohodnotíte svoj postup” - “evaluate your progress” a “udržíte si sústredenie” - “stay focused”.

 

- “urobte si rozvrh” - “set a timetable” - “určite si realistické ciele” - “set realistic goals”, ale dajte si nejaký “termín” - “deadline”.

 

- “zostaňte cieľavedomí” - “stay focused” - “určite sa objavia prekážky” - “you will definitely encounter a roadblock”, v takom  prípade si spomeňte na odmenu, ktorá vás čaká “ak ich prekonáte” - “if you get over them”.

 

- “nevzdávajte sa” - “don't give up” - ľudia sa často vzdávajú po prvom “zaváhaní” - “slip-up”. Nebuďte jeden zo 75%, a “prekonajte to” - “overcome it”!

 

Po tom spomínanom rezni môžte ísť napríklad na dvojhodinovú prechádzku, alebo chvíľu rúbať drevo, či prípadne po anglicky napísať knihu o tom, nech už konečne príde zima.

 

“Nech sú vaše ciele akékoľvek, veľa šťastia!” - “Whatever your goals, good luck!”

 

 

Popis k obrázku:

Novoročné predsavzatia: očakávanie, realita, nízkotučné jedlo pre mačky, čipsy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?