Pozornosť, prosím

Autor: Katarína Kasalová | 27.5.2013 o 6:39 | Karma článku: 9,33 | Prečítané:  643x

Poďme si vyhrnúť rukávy - "Let's roll up our sleeves". A skúsme tak, ako len vieme - "Let's try our best" prečítať tento blog bez klikania mimo. Možno sa pýtate prečo, hneď vám odpoviem.

V jednej štúdii som sa dočítala to, čo nám stále hovorili rodičia, keď sme sa učili pri zapnutej "telke". A to, že 65% času sa pri učení venujeme iným činnostiam. Naša pozornosť uletí inam - "our attention drifts".

Takéto robenie všetkého naraz - "multitasking" vôbec nefunguje, alebo respektíve zaberá príliš veľa času - "it takes up too much time".

Čo s tým robiť? Vedci vyskúšali vynútenie pozornosti takzvaným "marshmallow testom" - ak vydržíte dočítať tento blog bez prerušenia, odmeňte sa, napríklad tým, že si potom pozriete nejaké vtipné video. Vraj to funguje.

Sústredíte sa? Výborne! Pretože sa teraz pozrieme na rozdiely v niektorých slovách a časté chyby.

Napríklad, keď chcú ľudia povedať, že niekto dobre varí, hovorí sa to takto: "he is a good cook." Nie, "cooker", lebo to znamená "varič alebo sporák".

Možno vám je tento ďalší rozdiel "jasný ako facka" - "as clear as day", ale tak pre istotu: "when" je "kedy alebo keď" a "if" je "ak", nepoužívame ho s časom tak ako "when", skôr použijeme "if" keď je niečo podmienené niečím iným.

"Rise vs. raise" - "stúpať vs. zdvihnúť" význam týchto slov je veľmi podobný, ale používajú sa inak. "Rise" sa nepoužíva s predmetom. To znamená, že môžme povedať, "I watch the moon rise." - "Sledujem východ mesiaca." Ale keď chceme použiť "raise", musí za ním nasledovať predmet. Takto, "I raised my head to look at them." - "Zdvihla som hlavu, aby som sa na nich pozrela."

Viem, že tieto rozdiely sú niekedy dosť otravné, ale "musíme sa nad ne povzniesť" - "we must rise above them", "ak chceme napredovať" - "if we want to make progress."

 

 

Popis k obrázku: Sústreď sa. Len sa sústreď.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?