6 krokov ako dodržať predsavzatia

Autor: Katarína Kasalová | 20.1.2014 o 7:34 | (upravené 20.1.2014 o 7:43) Karma článku: 5,06 | Prečítané:  974x

“Koľko novoročných predsavzatí ste už porušili?” - “How many New Year's resolutions have you broken already?” Ak ste vytrvalí a odhodlaní “držať sa ich” - “to stick to them”, gratulujem! Možno aj to, že čítate tento blog, je “prejav vašej odhodlanosti” - “a sign of your determination”. Podľa prieskumov si 45% ľudí dáva predsavzatia. Ak je vašim cieľom zlepšenie sa alebo vzdelávanie, “patríte medzi” - “belong among” 47% populácie.

Ak chcete žiť zdravšie, no práve ste  si dali na obed rezeň, možno ste medzi 71% ľuďmi, ktorých nadšenie “opadne” - “fizzles out” už po dvoch týždňoch.

Ale vráťme sa trošku k najbežnejšiemu predsavzatiu, ako by ste povedali, že “sa už dva týždne snažíte nejesť chlieb?” Ak ste si povedali, že takto: “I've been trying to cut out bread for two weeks.” Ak áno, “ste na správnej ceste” - “you're on the right track”.

 

Tu je zopár tipov, ako to zvládnuť:

- “buďte konkrétni” - “be specific” - “namiesto” - “instead of” rozhodnutia chcem sa zlepšiť v angličtine, si povedzte ako to spravíte. Napríklad si prečítajte jeden krátky článok denne. Alebo ma už konečne oslovte.

 

- “zapíšte si ich” - “write them down” - takto dáte predsavzatiam formu, a “pripíšte si malé zvládnuteľné kroky, ktoré vás privedú k ich splneniu” - “include small, manageable steps that will lead you to meeting them”.

 

- “zožeňte si pomoc” - “get support” - ľahšie “ohodnotíte svoj postup” - “evaluate your progress” a “udržíte si sústredenie” - “stay focused”.

 

- “urobte si rozvrh” - “set a timetable” - “určite si realistické ciele” - “set realistic goals”, ale dajte si nejaký “termín” - “deadline”.

 

- “zostaňte cieľavedomí” - “stay focused” - “určite sa objavia prekážky” - “you will definitely encounter a roadblock”, v takom  prípade si spomeňte na odmenu, ktorá vás čaká “ak ich prekonáte” - “if you get over them”.

 

- “nevzdávajte sa” - “don't give up” - ľudia sa často vzdávajú po prvom “zaváhaní” - “slip-up”. Nebuďte jeden zo 75%, a “prekonajte to” - “overcome it”!

 

Po tom spomínanom rezni môžte ísť napríklad na dvojhodinovú prechádzku, alebo chvíľu rúbať drevo, či prípadne po anglicky napísať knihu o tom, nech už konečne príde zima.

 

“Nech sú vaše ciele akékoľvek, veľa šťastia!” - “Whatever your goals, good luck!”

 

 

Popis k obrázku:

Novoročné predsavzatia: očakávanie, realita, nízkotučné jedlo pre mačky, čipsy

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico prosíka Lajčáka... a potom ho zrazu zostrelí

Fico sa pridal ku konšpirátorom.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Danko škodí – lebo môže

Pri oslabenom Smere sa rozlieva ako jed.


Už ste čítali?